Am l beautiful?

12.06.2012 16:44

Yes, u r beautiful!!
 

Som ja vlastne krásna/y?

Túto otázku si podľa mňa kladie každý človek. Možno nie každý deň, teda dúfam, ale raz určite.

Sústredím sa hlavne na dievčatá. Túto tému som začala už v ELL 10th, ale rada by som sa jej ešte trošku venovala. Samozrejme, že si krásna! Vždy keď sa pozrieš do zrkadla vidíš toho najdokonalejšieho človeka. Je absolútne jedno kto čo hovorí, vztýč hlavu a choď vpred, si to najkrajšie stvorenie aké chodí po tejto zemi. Každé dievča je krásna! Opakujem každé! Samozrejeme prirodzene krásna a nie s kilom make upu na tvári a neviem ešte kde všade. Dnes je taká čudná doba, že dievčatá, ktoré majú na sebe viac umelého ako prirodzeného sú považované za tie najkrajšie. Samozrejme, že musia byť chudé ako špajdličky. Áno aj ja som skutočne chudá, ale svoju postavu mám rada a som prirodzene štíhla, nedržím nebezpečné diéty ani hladovky. Priam naopak, dobre sa najesť je základ každého dňa. Kto ma pozná vie, že hovorím pravdu!

 

Často sa hovorí buď sama sebou a každý len krúti hlavou, že ako môže byť niekým iným. Ale skutočne? Kam sa pozriete samé čierne rovné vlasy, všelijaký šminky a po prirodzenom úsmeve ani stopy. Neviem, či to beriete aj vy tak, ale na mojej strednej škole je to tak. Príde teplo a dievčatá si oblečú zelené krikľavé "šaty" a ide sa. Netvrdím, že tá farba nie je pekná a, že mám právo sa do všetkého miešať a hodnodiť, ale myslím si, že niekedy je to už moc. Snažím sa nesúdiť ľudí podľa prvého pohľadu a dojmu, ale nie vždy sa mi to darí. Tvrdím, že každý má šancu byť spoznaný a niekedy ten vzhľad naozaj klame. Poznám veľa dievčat, na ktoré by ste povedali, že sú možno namyslené, aj ja som mala ten pocit, ale keď ich spoznáte zistíte, že sú to tie najlepšie osoby. Preto sa aj vy snažte ľudí najprv spoznať a až potom odsúdiť.

 

Pozriem sa na tú dokonalosť, ešte z jedného uhla. Som katolíčka a dovolím si tvrdiť, že naozaj silná. Boh nás stvoril na svoj obraz, teda sme boli stvorení na obraz boží a Boh je dokonalosť sama o sebe, tak prečo pochybovať o vlastnej dokonalosti? Netvrdím a nechcem teraz nejako presadzovať moju vieru, ale vo svojej podstate je každý dokonalý a nie len vonkajškom, ale hlavne vnútrom a je na nás ako to využijeme. Tí čo ma poznajú a sú so mnou v kontakte vedia, že pri mne by ste s nadávkami veľmi nepochodili, beriem to tiež za jednu stránku krásy, náš slovník, nejdem sa hrať na nejakú sväticu alebo niečo, to samozrejme nie, mám toľko chýb a od dokonalosti ako takej mám dosť ďaleko, ale každým dňom sa snažím byť lepším človekom. A čo vy? Snažíte sa aj vy?

Vaša Janii!! :* :*

I'm no beauty queen
I'm just beautiful me
!!

Diskusná téma: Am l beautiful?

Dátum: 12.06.2012

Vložil: Vero :)

Titulok: súhlasim ;)

Takže....ako si tam rozprávala o tých babách, čo sú našminkované a majú kilo make-upu jedna radosť. Súhlasím s tebou. Tiež máme na škole nie len jednu...ale zasa čo už..keď sa im to páči takto..tak nech sa tak maľujú a obliekajú :) Možno aj mňa keď ľudia uvidia si povedia "čo je to za trúbku"...ale ja sa snažím obliekať úplne normálne, maľovať sa tiež maľujem, ale len špirálu a to nie veľa :D...a na vlasoch len žehlím nedostatky :D...Snažím sa byť sama sebou. Síce ma niekedy napadne aj otázka že "prečo nemôžem byť taká pekná ako ona??"..no po čase ma určite prejde, lebo sa prizriem bližšie a zistím , čo mám ja a ona nie :)...
A ešte k Bohu :)..tiež som veriaca - katolíčka :)..a nehanbím sa za to :)..som rada , že sa tiež taký, ako ty, nájdu :)...No niekedy to máme aj my veriaci dosť ťažké..v triede ma dosť za to aj odsudzujú..ale ja si ich nevšímam..a už si aj zvykli :)...Presne si to vystihla, e Boh nás stvoril na svoj obraz..a podľa mňa je to VEĽKÁ pravda :)..
Určite môžeme byť každá hrdá na seba ako vyzeráme :)..a ak nie..tak sa aspoň trošku posnažíme niečo napraviť :) :*
(btw. veľmi kráse vystihnuté :)..tuším sme sa zhodli v názore :) :D)
....Love you :) :* ;)

Dátum: 13.06.2012

Vložil: Janii

Titulok: Re:súhlasim ;)

tak jasné, neposudzujem a prvý dojem by aj na mňa bol iba že WFT, ale nevadí :) jasné, že každý dolaďuje nedostatky, keby poviem že ja nie tak vážne klamať, ale vo svojej podstate sme dokonalí aj bez kilo make-upu a nalakovaných nechtov, a k tomu Bohu, nikdy sa nehanbi za to, že veríš, nikdy! prosím sľúb mi to, ja viem a sama dobre, že nie vždy mám k tomu Bohu blízko, rozprávam sa s ním, a nie vždy sa mi páči čo sa okolo mňa deje, ale on to má premyslené, on vidí ďalej ako naše oči a jeho srdce je obrovské a nikdy nám na plecia nenaloží viac než dokážeme uniesť, ale toto je o inom, aj keď o jeho láske a štedrosti by som vedela rozprávať :) ďakujem za vyjadrenie :*

Pridať nový príspevok